ПетриченкоТетяна Василівна - практичний психолог
1. Принцип відповідальності. Практичний психолог відповідальний за наслідки свого впливу на особистість дитини. Має стежити, щоби його робота не йшли на шкоду дітям, не принижували людської гідності, не пригнічували особистість.
2. Принцип компетентності – якщо психолог розуміє, що його професійної компетентності недостатньо для допомоги дитині – він передає його більш досвідченим колегам. При цьому він лишається відповідальним за дитину до того моменту, поки його не візьме інший спеціаліст.
3. Принцип добровільності під час діагностичних, консультативних, корекційних процедур – на основі власного звернення клієнта до психолога. Під час роботи з маленькими дітьми відхилення від принципу добровільності можливе тільки з врахуванням законодавчих норм чи зі згоди батьків.
4. Принцип конфіденційності – збереження таємниці у відношенні того, що клієнт розповів про особисте життя. Конфіденційність не зберігається, якщо тим можна нанести шкоду дитині та існує реальна небезпека для неї самї та інших людей. Але інформація передається тільки тим людям, які можуть та мають право застосувати дії, адекватні ситуації.
5. Принцип безоцінкового ставлення до дитини – відсутність будь – якої селекції за ознакою «зручності», симпатії – антипатії тощо.
- проведення просвітницьких лекцій, семінарів, занять з педагогами, батьками, дітьми;
- консультативна допомога всім учасникам навчально-виховного процесу;
- корекційно-розвивальна робота з дітьми, батьками, педагогами;
- допомога дітям, які мають проблеми в поведінці або які опинилися в складній життєвій ситуації;
- психологічний супровід обдарованих дітей;
- психологічний супровід новоприбулих дітей;
- визначення психологічної готовності дітей 6-го року життя до навчання у школі.